Panaromik Tavan Cam Filmi Nedir?

Sağlık, konfor, estetik ve güvenlik... Cam filmi uygulaması yaygın olarak bilinenin aksine aracınıza sadece şık bir görünüm katmaz.

Çeşitli özellikleriyle aracınıza yaptırabileceğiniz belki de en faydalı ve aynı şekilde fayda/maliyet oranı en iyi olan aksesuarlardan biridir. 

 

  • Otomobil
  • 500T
    per araç
  • Tüm Otomobillere Uygun
  • 4x4 - SUV
  • 625T
    per araç
  • Tüm Araçlara Uygun

AutoClub bayilerinde uygulanmakta olan cam filmleri yolcuları ve aracın iç aksesuarlarını güneşin kanserojen UV ışınlarından koruyacak şekilde üretilmiştir. Cam filmi uygulaması UV ışınlarını %99 oranında bloke ederken, aracın içine giren ısıyı da renk tonuna göre %30 ila %70 aralığında bloke eder.

Bu özellikleriyle cam filmi özellikle UV ışınlarına karşı ciltleri çok daha hassas olan bebekler ve bütün yolcular için önemli bir sağlık önlemi olmakla birlikte, sağladığı ısı yalıtımı ile özellikle sıcak günlerde sürüş konforunu ciddi şekilde arttırmaktadır. Aracın içine ulaşan güneş ısısı cam filmi sayesinde azaldığı için aynı zamanda kabinin içinin iklimlendirilmesi de kolaylaşmakta ve klimanın verimliliği de artmaktadır.  

Boya temizleme ve parlatma uygulamaları aşağıdaki uygulamaları içerir.

Otomobil AutoClub'ın özel şampuanları ile yıkandıktan sonra kil uygulaması yapılır, kurulanır ve uygulama merkezine alınır.

Yıkama sürecinde araç yüzeyinde eğer varsa zift temizliği ve reçine temizliği işlemleri mutlaka yapılmalıdır.
Uygulama merkezinde öncelikle maskeleme işlemi yapılır. Aracın plastik aksamları maskeleme bantları ile kapatılır ve polisaj makinesi ile verilecek olası zararların önüne geçilir.

Otomobil yüzeyindeki boya kalınlığı ölçülerek araç yüzeyinde yapılacak işlem belirlenir. Boya kalınlığı çok incelmiş araçlar için daha hassas (hatta makine kullanmadan) uygulama yapmak gerekir.

Araç boyasının kalınlığına göre polisaj süngeri ve cila seçimi yapılır. Yine boya kalınlığına göre polisaj makinesinin kullanım devri de çok önemlidir.

Araç yüzeyinde parlaklığı sağlayacak yüzeyi elde edebilmek, 90 derecelik açıyı sağlayabilmek için yüzey temizliği büyük önem taşıyor. AutoClub’ın nano teknoloji ile üretilmiş özel cilaları ile araç yüzeyindeki çizikler doldurulmak sureti ile kapatılır.

Kılcal çiziklerin giderilmesi bu uygulamanın en önemli noktalarından birisidir.
Kılcal çiziklerin giderilmesi işlemi sonrasında araç yüzeyinde oluşacak hologramlar da AutoClub’ın özel hologram giderici cilaları ile giderilir.

Son aşamada ise AutoClub Premium Seramik Kaplama ile araç yüzeyinde elde edilen parlaklık koruma altına alınır.

Türkiye'de sadece AutoClub Uygulama Merkezlerinde uygulanan AutoClub Premium Seramik Kaplama ürünü özel içeriği ile Self Healing (kendi kendini yenileyebilme) özelliğine sahiptir.

Yıkama şampuanları ile çözülmeyen çok özel bir ürün olmanın yanında seramik kaplama yüzeyinde oluşan kılcal çizikler ısıtılarak (bir fön makinesi yardımı ile ) giderilir.

Çift kompanentli bir üründür ve çok yüksek bir hidrofobiye sahiptir. Koruma ve hidrofobi ürünleri belirli aralıklar ile sistemli olarak araç yüzeyine uygulanır.

Uygulama sonrasında 24 saatlik bir kürleşme süresi vardır. Kürleşme sonrasında otomobil yüzeyinde esnek ama yüksek koruma sağlayan özel bir yüzey meydana gelir, oluşacak kılcal çiziklerden sadece ısıtarak kurtulmak mümkün olur.

AutoClub Premium Seramik Kaplama uygulaması sonrasında otomobile 5 yıl parlaklık garantisi AutoClub tarafından verilmektedir.

 

Cam filmleri de birçok ürün gibi çok farklı kalitelerde sunulabilir. Kalitesiz cam filmleri kısa süre içinde solma, renk değiştirme gibi sorunların ortaya çıkmasına sebep olması yanında çok ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Kalitesiz malzemeden üretilen (çoğunluğu uzak doğu üretim) cam filmlerinin yapışkanlarının içeriği sağlığa zararlı olabilir. Otomobilin iç kısmında ve her an güneş ışınlarına maruz kalan bu yapışkanlar otomobilin içindeki kişilerin sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir. Bu nedenle uygulamaların mutlaka kalitesi bilinen, güvenilir marka ürünler ile yapılması gerekmektedir.

Uygulama yapan kişinin ustalığı, uygulama yapılan alanın steril olması ve kullanılan malzemelerin kaliteli bir montajı sağlıyor olması da dikkat edilmesi gereken diğer noktalar.

Cam filmi uygulaması sonrasında camın 3 gün boyunca açılmaması henüz yapışma aşamasında olan camın fitil bölgelerinden yıpranmaması adına büyük önem taşıyor. 

AutoClub uygulama merkezleri tarafından yapılan cam filmleri renk solması, uygulama ve üretim hatalarına karşı 5 yıl garanti ile sunulmaktadır.

Panaromik Tavan Cam Filmi Talep Formu

TOP