ACT360 BOYA KORUMA

12 aylık parlaklık garantisi ile sunulan ACT360 Nano Boya Koruma uygulaması geleneksel boya koruma uygulamaları içinde en uzun süreli koruma sağlayan uygulama olarak otomobil severler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

  • Otomobil
  • 6000T
    per araç
  • Tüm Otomobillere Uygun
  • 4x4 - SUV
  • 7500T
    per araç
  • Tüm Araçlara Uygun

Artık Online Olarak Hizmetlerimizi Satın Alabilirsiniz.

İncelemekte olduğunuz ürünü artık çok daha hızlı satın alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Otomobil nasıl parlar? Otomobili parlatmak için ne yapmak gerekir?

Parlaklık fiziksel bir olaydır ve otomobil üzerine gelen ışığın 90 derecelik açı ile yansıması ile oluşur. Otomobili parlatmak için ne yapmak gerekir sorusu da sektörün üzerinde en çok konuştuğu konulardan birisidir. Hedeflenen parlaklığa ulaşmak için ne yapılması gerektiğini biliyorsak nasıl yapacağımızı konuşmamız daha kolay olacaktır.

Otomobili parlatmak için otomobil üzerinde ışığı 90 derecelik açı ile yansıtacak bir yüzey yaratmamız gerekiyor. Otomobil üzerinde 90 derecelik açı yaratmak için otomobil yüzeyinde 3 farklı uygulama yapılabilir.
Yapılacak bu uygulamaların farkı, kullanılacak ürünlerin kalitesi, uygulama garantisi uygulama fiyatını belirleyen etkenlerdir.

1 -Otomobil yüzeyinde ışığın kırılmasına yol açan çıkıntıların özel temizleyiciler yardımı ile giderilmesi ve girintilerin nano cilalar ile doldurulması işlemi en uzun süren ama sonrasında uzun süreli ve üstün bir parlaklık elde edilmesi işlemidir.

2 -Otomobil yüzeyinde ışığın kırılmasına yol açan girinti ve çıkıntıların aşındırıcı pastalar ile yok edilmesi işlemidir. Pasta cila diye adlandırılan uygulamadır. Araç yüzeyindeki boyayı aşındırdığı için tavsiye ettiğimiz bir uygulama değildir. (AutoClub Uygulama Merkezlerinde kullanılmaz)

3 - Otomobil yüzeyindeki tüm olumsuzlukların bir cila yardımı ile üzerinin kapatılması uygulamasıdır. Bu uygulamada silikon içeriği yoğun olan cilalar kullanılır. Hızlı ve etkili sonuç vermesine rağmen kalıcılık uzun süreli olmaz.

Seramik kaplama, 6 aylık boya koruma ya da 1 yıllık boya koruma uygulamaların hepsinde 90 derecelik açı ile yansıma yapacak yüzeyin oluşturulması uygulaması MUTLAKA yapılmalıdır.

Adı üzerinde "KORUMA" yapacaksak koruyacağımız bir yüzeye sahip olmamız gerekiyor. Bunun için de mutlaka yüzey temizliği uygulamasının yapılması gerekiyor. Bu uygulama yapılmadan yapılacak koruma uygulamalarının hiçbirisi gerçek anlamada bir koruma olmayacaktır.

ACT360 Nano Boya Koruma uygulaması nasıl yapılır?

ACT360 Nano Boya Koruma uygulaması boya temizleme, parlatma ve koruma uygulamalarını içerir.

Otomobil AutoClub'ın özel şampuanları ile yıkandıktan sonra kil uygulaması yapılır, kurulanır ve uygulama merkezine alınır.

Yıkama sürecinde araç yüzeyinde eğer varsa zift temizliği ve reçine temizliği işlemleri mutlaka yapılmalıdır.
Uygulama merkezinde öncelikle maskeleme işlemi yapılır. Aracın plastik aksamları maskeleme bantları ile kapatılır ve polisaj makinesi ile verilecek olası zararların önüne geçilir.

Otomobil yüzeyindeki boya kalınlığı ölçülerek araç yüzeyinde yapılacak işlem belirlenir. Boya kalınlığı çok incelmiş araçlar için daha hassas (hatta makine kullanmadan) uygulama yapmak gerekir.
Araç boyasının kalınlığına göre polisaj süngeri ve cila seçimi yapılır. Yine boya kalınlığına göre polisaj makinesinin kullanım devri de çok önemlidir.

Araç yüzeyinde parlaklığı sağlayacak yüzeyi elde edebilmek, 90 derecelik açıyı sağlayabilmek için yüzey temizliği büyük önem taşıyor. AutoClub’ın nano teknoloji ile üretilmiş özel cilaları ile araç yüzeyindeki çizikler doldurulmak sureti ile kapatılır.

Kılcal çiziklerin giderilmesi bu uygulamanın en önemli noktalarından birisidir.

Kılcal çiziklerin giderilmesi işlemi sonrasında araç yüzeyinde oluşacak hologramlar da AutoClub’ın özel hologram giderici cilaları ile giderilir.

Son aşamada ise AutoClub’ın özel koruma cilaları ile araç yüzeyinde elde edilen parlaklık koruma altına altına alınır.

ACT360 Nano boya koruma uygulamasında 12 ay parlaklık garantisi verilen özel koruma cilaları kullanılır.
Silme ve parlatma işlem sonrasında uygulama tamamlanmış olur.

ACT360 Nano Boya Koruma uygulaması 360 günlük parlaklık garantisi ile sunulmaktadır.

ACT360 Boya Koruma uygulaması hangi araçlara yapılır?

ACT360 Boya Koruma uygulaması tüm araç gruplarına uygulanabilir.

Çok yıpranmış, kılcal çizikleri çok fazla, matlaşmış araçlar için özellikle önerilir.

Uygulama sonrasındaki yıkamalarda yoğun alkali ya da yoğun asit içeren şampuanların kullanılmaması tavsiye edilir. Yıkamada kullanılacak şampuanların PH dereceği maksimum 9,5 olmalıdır.

ACT360 Boya Koruma Talep Formu

TOP