Kapı İç Döşeme ve Fitil Temizliği Nedir? (4 Kapı)

Otomobil kapı içleri (özellikle sürücü tarafı) en çok kirlenen ve düzenli bir temizlik yapılmadığında deforme olan bölgelerdir. Günümüz otomobillerinde kapı içleri çok amaçlı olarak kullanılan (cam kumandaları, özel cepler vb) bölümler olduğu için eski döneme göre çok daha yoğun kullanılan bölümlerdir. Kısa sürede deforme olabilen bu bölgelerin temizliği büyük önem taşımaktadır.

  • Otomobil
  • 500T
    per araç
  • Tüm Otomobillere Uygun
  • 4x4 - SUV
  • 625T
    per araç
  • Tüm Otomobillere Uygun

Otomobil kapı içleri günümüzde çok etkin kullanılan bölümler. Son yıllarda üretilen otomobillerin kapı içleri bir kumanda paneli görünümünde. Birçok noktanın kumanda edildiği bu bölümlerin doğal olarak eskiye nazaran çok daha yoğun olarak kullanılıyor.

Kapı içlerinin gelişen otomobil teknolojisi ile birlikte çok daha geniş ve kullanışlı olması ile birlikte birçok otomobil kullanıcısı tarafından küçük birer cep olarak kullanılmaya başlanması bu bölümlerin temizliğini ve hijyenini çok daha önemli kılıyor.

Kumaş, vinyl ya da deri fark etmez, kapı iç temizliğinde mutlaka Ph derecesi 9-9,5 aralığında araç içi temizleyici ürünler kullanmalıyız. Özel fırçaları ve tornador yardımı ile yapacağımız kapı içi temizliğinde kirlilik derecesine göre fırça yerine kir temizleyici sünger de kullanabiliriz. Burada özellikle dikkat edilmesi gereken nokta elektronik aksamların sıvıya maruz kalmadan temizlenmesini sağlamak olmalı. Temizlenen bölümler özel mikrofiber havlular ile kurulanmalı. Elektronik bölgeler hava ile özel olarak kurutulmalı.

Kapı fitillerini temizliği ve bakımı da bir diğer önemli konu.  Özellikle çok soğuk ve çok sıcak hava şartlarında deformasyonu artan kapı fitillerinin içine dolan kirler bu deformasyonu hızlandıracaktır. AutoClub Araç İçi Temizleyici ve Tornador yardımı ile kapı fitilleri en ince ayrıntısına kadar temizlenir. Bu temizlik sonrasında mikrofiber havlu ile kurulama işlemi yapılır.

 

AutoClub Uygulama Merkezlerinde kapı içi ve kapı fitilleri temizliği için AutoClub Araç İçi Temizleyici kullanılmaktadır. 

Kapı fitilleri temizliğinin sonrasında AutoClub Plastik Yenileyici ile koruma yapılması büyük önem taşımaktadır. AutoClub Plastik Yenileyici ile yapılan bu uygulama ile kapı fitillerinin çatlaması, deforme olması önlenmiş olur.

Plasitk yenileyicinin kauçuk bakımı esaslı (gummi) olması, sadece silikon yağı olmamasına dikkat edilmelidir. 

Bu bakım sırasında MOs2 ile de kapı bağlantı noktaları da yağlanmalıdır. 

Kapı içi temizliğinden sonra deri ve vinyl aksamların AutoClub Deri Bakım Losyonu ile koruma altına alınması önemlidir. Yapılan bu uygulama ile derilerin çatlamasının, deforme olmasının önüne geçilmiş olur. Deri ve vinyl aksamların deri bakım losyonu ayda bir kez silinmesi bu bölgelerin kurumasının önüne geçecektir.

Yapılan uygulamalar ve detayları ile bilgiye web sitemizdeki Garanti Sorgulama bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kapı İç Döşeme ve Fitil Temizliği Talep Formu

TOP