Cam Filmi Sökme Nedir?

Cam filmlerinin uygulanması kadar sökülmesi işlemi de dikkatli ve bilinçli şekilde yapılması gereken bir uygulamadır. Sökme işlemi esansında cam yüzeyinde kalabilecek yapışkanın aracın plastik aksamına ve fitillerine zarar vermeyen yüzey temizleyiciler ile temizlenmesi gerekmektedir. Aynı şekilde arka cama uygulanmış olan filmin de arka cam rezistansına zarar vermeden hassas şekilde ve doğru yöntemlerle sökülmesi gerekmektedir.

  • Otomobil
  • 500T
    per araç
  • Tüm Otomobillere Uygun
  • 4x4 - SUV
  • 625T
    per araç
  • Tüm Araçlar Uygun

Çok uzun dönem garantiler ile sunulan ve uzun bir uygulama ömrü olan cam filmlerinin bazı şartlar sökülmesi de gerekebiliyor. Karşılaştığımız cam filmi sökme talepleri içerisinde en yük orandaki talep öncesinde kullanılan düşük kaliteli cam filmlerinde karşılaşılan sorunlar olarak öne çıkıyor.

Solma, renk değiştirme gibi çok sık karşılaşılan bu sorunlar sonrasında cam filminin sökülmesi titizlikle yapılması gereken bir uygulamadır. 

Sökme işlemi sonrasında cam da yapışkan kalmaması en çok dikkat edilmesi gereken noktaların başında geliyor. Yine bununla birlikte cama zarar verilmemesi, çizilmemesi dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

Bu işlem sırasında cam dışında kalan kısımlara da zarar verilmemesi büyük önem taşıyor. Özensiz yapılan uygulamalarda kapı fitilleri ve kapı döşemelerine de zarar verildiği görülmüştür. 

Cam filmi sökme işleminin mutlaka profesyonel personeller tarafından, özel ekipmanları ile yapılması gerekmektedir.

 

Cam filmi sökme işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise arka cam olmalıdır.

Arka cam üzerinde bulunan ısıtıcı rezistanslar çok hassas bir yapıya sahiptir ve özeniz bir uygulama sırasında zarar görebilir. Bu nedenle mutlaka doğru ekipmanla ve profesyonel personeller tarafından yapılması gereken bir uygulamadır arka cam filminin sökülmesi.

Arka cam filmi söküldükten sonra mutlaka rezistansların çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli, araç teslimi bu şekilde yapılmalıdır.

Cam Filmi Sökme Talep Formu

TOP