Far - Stop Temizleme Parlatma Nedir?

Far - Stop Temizleme uygulaması özellikle  geceleri sürüş emniyeti açısından önem taşıyan bir işlemdir.  Sararan farlar görüşü büyük oranda etkilemektedir.
Uygulama öncesinde öncelikle farda sararmanın içte mi dışta mı olduğunun tespit edilmesi önemlidir. Far stop temizleme işlemi sadece dış yüzeye uygulanır.

Far sararması otomobillerde çok sıklıkla gördüğümüz bir problem olarak önümüze çıkıyor. Bu problemin giderilmesi çok ciddi profesyonellik gerektirmektedir. Aksi takdirde farın çatlatılması dahil olmak üzere daha farklı problemler ile karşılaşılabilir.

  • Otomobil
  • 150T
    per araç
  • Tüm Otomobillere Uygun
  • 4x4 - SUV
  • 187,50T
    per araç
  • Tüm Araçlara Uygun

Far - Stop Temizleme Talep Formu

Uygulamada farın sararma derecesine göre;

 1500-4000 aralığında özel  zımparalar kullanılır.

Zımpara kullanırken boyalı yüzeye zarar vermemek için far ve stop kenarlarının aracın boyalı yüzeylerine denk gelen kısımlarının maskelenmesi gerekmektedir. Zımpara kullanılırken yüzey su ile mutlaka ıslatılmalıdır, kuru zımpara yapılmamalıdır. Aksi taktirde yüzeyin fazlası ile çizilmesi sağlanır. Zımpara seçimi yapılırken yüzeyin kirliliğine ve sararmanın yoğunluğuna dikkat edilmelidir. Zımparanın değeri arttıkça aşındırıcılığı azalır.

İnce bir işçilik gerektiren Far - Stop Temizleme işlemi öncesinde far kenarlarına mutlaka maskeleme yapılmalıdır.

 Buharlı far temizleme nasıl yapılır?  
-İlk önce far yüzeyinde meydana gelmiş leke, çizilme ve kirlilik oranına uygun   kullanılacak zımparalar ıslatılır.  
-Hafif bir şekilde fazla bastırmadan far camları baştan sona doğru zımparalanır. 
-Sararmış kirli olan farların zımparalanması bittiğinde buharlı far makinesine  far temizleme sıvısı konulur. Araç farına direkt temas etmemelidir.
-Far Temizleme sıvısı  ısıtılarak buharı farın yüzeyine eşit olarak   uygulanır.
-Gözle görülmeyen buharı elinizle dokunarak hafif hissettiğinizde zımpara işlemi   uygulanan farlara buhar makinesi tutulur. 
-Tek bir noktaya uzun bir süre buhar  uygulaması farınıza zarar verebilir.
-Buhar far temizleme makinesinden far camlarına değdiğinde farların nasıl tertemiz   ve parlak olduğuna inanamayacaksınız. 
-Bütün farlar bu şekilde temizlendiği zaman birkaç dakika sonra aracınızı farları   tertemiz bir şekilde kullanabilirsiniz.  

TOP