Far - Stop Temizleme Parlatma Nedir?

Far - Stop Temizleme uygulaması özellikle  geceleri sürüş emniyeti açısından önem taşıyan bir işlemdir.  Sararan farlar görüşü büyük oranda etkilemektedir.
Uygulama öncesinde öncelikle farda sararmanın içte mi dışta mı olduğunun tespit edilmesi önemlidir. Far stop temizleme işlemi sadece dış yüzeye uygulanır.

Far sararması otomobillerde çok sıklıkla gördüğümüz bir problem olarak önümüze çıkıyor. Bu problemin giderilmesi çok ciddi profesyonellik gerektirmektedir. Aksi takdirde farın çatlatılması dahil olmak üzere daha farklı problemler ile karşılaşılabilir.

  • Otomobil
  • 1000T
    per araç
  • Tüm Otomobillere Uygun
  • 4x4 - SUV
  • 1250T
    per araç
  • Tüm Araçlara Uygun

Uygulamada farın sararma derecesine göre;

 1500-4000 aralığında özel  zımparalar kullanılır.

Zımpara kullanırken boyalı yüzeye zarar vermemek için far ve stop kenarlarının aracın boyalı yüzeylerine denk gelen kısımlarının maskelenmesi gerekmektedir. Zımpara kullanılırken yüzey su ile mutlaka ıslatılmalıdır, kuru zımpara yapılmamalıdır. Aksi taktirde yüzeyin fazlası ile çizilmesi sağlanır. Zımpara seçimi yapılırken yüzeyin kirliliğine ve sararmanın yoğunluğuna dikkat edilmelidir. Zımparanın değeri arttıkça aşındırıcılığı azalır.

Boya temizleme ve parlatma uygulamaları aşağıdaki uygulamaları içerir.

Otomobil AutoClub'ın özel şampuanları ile yıkandıktan sonra kil uygulaması yapılır, kurulanır ve uygulama merkezine alınır.

Yıkama sürecinde araç yüzeyinde eğer varsa zift temizliği ve reçine temizliği işlemleri mutlaka yapılmalıdır.
Uygulama merkezinde öncelikle maskeleme işlemi yapılır. Aracın plastik aksamları maskeleme bantları ile kapatılır ve polisaj makinesi ile verilecek olası zararların önüne geçilir.

Otomobil yüzeyindeki boya kalınlığı ölçülerek araç yüzeyinde yapılacak işlem belirlenir. Boya kalınlığı çok incelmiş araçlar için daha hassas (hatta makine kullanmadan) uygulama yapmak gerekir.

Araç boyasının kalınlığına göre polisaj süngeri ve cila seçimi yapılır. Yine boya kalınlığına göre polisaj makinesinin kullanım devri de çok önemlidir.

Araç yüzeyinde parlaklığı sağlayacak yüzeyi elde edebilmek, 90 derecelik açıyı sağlayabilmek için yüzey temizliği büyük önem taşıyor. AutoClub’ın nano teknoloji ile üretilmiş özel cilaları ile araç yüzeyindeki çizikler doldurulmak sureti ile kapatılır.

Kılcal çiziklerin giderilmesi bu uygulamanın en önemli noktalarından birisidir.
Kılcal çiziklerin giderilmesi işlemi sonrasında araç yüzeyinde oluşacak hologramlar da AutoClub’ın özel hologram giderici cilaları ile giderilir.

Son aşamada ise AutoClub Premium Seramik Kaplama ile araç yüzeyinde elde edilen parlaklık koruma altına alınır.

Türkiye'de sadece AutoClub Uygulama Merkezlerinde uygulanan AutoClub Premium Seramik Kaplama ürünü özel içeriği ile Self Healing (kendi kendini yenileyebilme) özelliğine sahiptir.

Yıkama şampuanları ile çözülmeyen çok özel bir ürün olmanın yanında seramik kaplama yüzeyinde oluşan kılcal çizikler ısıtılarak (bir fön makinesi yardımı ile ) giderilir.

Çift kompanentli bir üründür ve çok yüksek bir hidrofobiye sahiptir. Koruma ve hidrofobi ürünleri belirli aralıklar ile sistemli olarak araç yüzeyine uygulanır.

Uygulama sonrasında 24 saatlik bir kürleşme süresi vardır. Kürleşme sonrasında otomobil yüzeyinde esnek ama yüksek koruma sağlayan özel bir yüzey meydana gelir, oluşacak kılcal çiziklerden sadece ısıtarak kurtulmak mümkün olur.

AutoClub Premium Seramik Kaplama uygulaması sonrasında otomobile 5 yıl parlaklık garantisi AutoClub tarafından verilmektedir.

 

Far - Stop Temizleme Talep Formu

TOP