Dış Yüzey Temizliği Nedir? (Zift, Reçine, Kireç, End Toz)

Boya yüzeyine yapışan ziftler, reçineler ve endüstriyel tozlar boyaya geri dönüşü mümkün olmayan zararlar verebiliyor. Bu dış etkenlerin temizliğinin profesyonel bir şekilde yapılması, doğru ürünlerin kullanılması otomobilimizin sonraki yıllara da ilk günkü ışıltısı ile ulaşabilmesi açısından büyük önem taşıyor.

 

  • Otomobil
  • 3000T
    per araç
  • Tüm Otomobillere Uygun
  • 4x4 - SUV
  • 3750T
    per araç
  • Tüm Araçlara Uygun

Her bölge için o bölgeye uygun ürün bu uygulamanın en çok dikkat edilmesi gereken noktası.

AutoClub Uygulama Merkezlerinde otomobilin her bölgesi için üretilmiş çok özel ürünler kullanılmaktadır. Bu konuda çözüm ortaklarımız ile geliştirdiğimiz AutoClub ürünleri ile tüm otomobil yüzeyinde %100'e yakın başarı sağlayabiliyoruz.

Otomobil yüzeyindeki dış etkenler olarak adlandırabileceğimiz ziftler, reçineler, endüstriyel tozlar boyaya büyük zarar vermektedir ve mutlaka temizlenmelidir. Özellikle reçineler ve endüstriyel tozlar boyanın delinmesine kadar bir sürece sebep olmaktadır.

Boya temizleme ve parlatma uygulamaları aşağıdaki uygulamaları içerir.

Otomobil AutoClub'ın özel şampuanları ile yıkandıktan sonra kil uygulaması yapılır, kurulanır ve uygulama merkezine alınır.

Yıkama sürecinde araç yüzeyinde eğer varsa zift temizliği ve reçine temizliği işlemleri mutlaka yapılmalıdır.
Uygulama merkezinde öncelikle maskeleme işlemi yapılır. Aracın plastik aksamları maskeleme bantları ile kapatılır ve polisaj makinesi ile verilecek olası zararların önüne geçilir.

Otomobil yüzeyindeki boya kalınlığı ölçülerek araç yüzeyinde yapılacak işlem belirlenir. Boya kalınlığı çok incelmiş araçlar için daha hassas (hatta makine kullanmadan) uygulama yapmak gerekir.

Araç boyasının kalınlığına göre polisaj süngeri ve cila seçimi yapılır. Yine boya kalınlığına göre polisaj makinesinin kullanım devri de çok önemlidir.

Araç yüzeyinde parlaklığı sağlayacak yüzeyi elde edebilmek, 90 derecelik açıyı sağlayabilmek için yüzey temizliği büyük önem taşıyor. AutoClub’ın nano teknoloji ile üretilmiş özel cilaları ile araç yüzeyindeki çizikler doldurulmak sureti ile kapatılır.

Kılcal çiziklerin giderilmesi bu uygulamanın en önemli noktalarından birisidir.
Kılcal çiziklerin giderilmesi işlemi sonrasında araç yüzeyinde oluşacak hologramlar da AutoClub’ın özel hologram giderici cilaları ile giderilir.

Son aşamada ise AutoClub Premium Seramik Kaplama ile araç yüzeyinde elde edilen parlaklık koruma altına alınır.

Türkiye'de sadece AutoClub Uygulama Merkezlerinde uygulanan AutoClub Premium Seramik Kaplama ürünü özel içeriği ile Self Healing (kendi kendini yenileyebilme) özelliğine sahiptir.

Yıkama şampuanları ile çözülmeyen çok özel bir ürün olmanın yanında seramik kaplama yüzeyinde oluşan kılcal çizikler ısıtılarak (bir fön makinesi yardımı ile ) giderilir.

Çift kompanentli bir üründür ve çok yüksek bir hidrofobiye sahiptir. Koruma ve hidrofobi ürünleri belirli aralıklar ile sistemli olarak araç yüzeyine uygulanır.

Uygulama sonrasında 24 saatlik bir kürleşme süresi vardır. Kürleşme sonrasında otomobil yüzeyinde esnek ama yüksek koruma sağlayan özel bir yüzey meydana gelir, oluşacak kılcal çiziklerden sadece ısıtarak kurtulmak mümkün olur.

AutoClub Premium Seramik Kaplama uygulaması sonrasında otomobile 5 yıl parlaklık garantisi AutoClub tarafından verilmektedir.

 

Boyasız plastik aksamların temizliğinde, kil  bu bölgelere yapışacağı için kullanılmaz. Kilin plastik aksamlara yapışmaması için, uygulama öncesinde cam fitillerinin plastik çıtaların, boyalı metale yakın tüm aksamların maskelenmesi gerekmektedir. Kil uygulamasının rahat yapılabilmesi için %50 oranında su ile seyreltilmiş cam temizleyici ürünü kullanılır.

ACT180 ve ACT 360 Boya Koruma uygulaması yapılacak tüm araçların boya yüzeyleri mutlaka AutoClub Kil Hamuru ile temizleme işlemine tabi tutulmaktadır.

Dış Yüzey Temizliği Talep Formu

TOP