AutoClub Ultra Seramik Kaplama

Uzun yıllar boyunca silikon içerikli cilaların hüküm sürdüğü car care sektöründe değişen boya teknolojisi ile birlikte ortaya çıkan harelenme problemi nano teknoloji ile üretilen cilalar sonrasında kısmen son bulmuştu. Otomobil yüzeyindeki parlaklığı 1 yıl gibi sürelere taşıyan nano cilalara rağmen beklenti her zaman çok daha zor çizilen, parlaklığı daha uzun süre muhafaza eden koruyucular oldu.

2010 yılından itibaren ortaya çıkmaya başlayan seramik boya koruma ürünleri pazardaki müşteri beklentisini büyük oranda karşılayan ürünler oldu. Daha zor çizilen, parlaklığı birkaç yıla taşıyan seramik kaplama uygulamaları ile otomobiller artık çok daha fazla koruma altında!

  • Otomobil
  • 14000T
    per araç
  • Tüm Otomobillere Uygun
  • 4x4 - SUV
  • 17500T
    per araç
  • Tüm Araçlara Uygun

Artık Online Olarak Hizmetlerimizi Satın Alabilirsiniz.

İncelemekte olduğunuz ürünü artık çok daha hızlı satın alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Seramik Kaplama Nedir?

Seramik Kaplama da aslında nano teknoloji kullanılarak elde edilen bir ürün. Silisyum oksit, elmas, cam, kil, kaolen, kuvars, gümüş ve felsaptın nano teknoloji kullanılarak bir araya getirilmiş, nano teknoloji ile kovalanet bir bağ oluşturacak şekilde üretilmiş bir üründür.

2000'li yıllarda üretilen nano teknoloji cilalar da hemen hemen aynı mantıkla üretiliyor olsa da o dönemdeki ürünlerin içeriği daha çok cam içerikliydi. Seramik kaplama ürünler daha sert ama nispeten esnek bir yapı ile üretiliyor. (Ya da öyle olması gerekiyor, her ürünün bu etkiyi verdiğini söyleyemeyiz)

Seramik doğada tek başına bulunan bir madde değil ama sertlik olarak akla ilk gelen malzemelerden birisi olduğu için ürün bu isimle anılıyor.

Seramik kaplama uygulamaları ve boya koruma uygulamaları çok fazla birbirine benziyor olsa da bu uygulamalar birbirinden faklı ve birbirlerini tamamlayıcı uygulamalardır.

Seramik kaplama uygulamasını temizlenmemiş bir yüzeyde yapmak mümkün değil. Yapılabilir ama bu durumda çizikleri, reçineleri, ziftleri, hareleri koruma altına almış oluruz.

Altını çizerek belirtmemiz gerekiyor ki seramik kaplama ürünü tek başına yeterli bir ürün değildir. Mutlaka öncesinde yüzey temizleme, çizik giderme, parlatma işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Standartlarına uygun bir şekilde yapılmış bir boya temizleme parlatma uygulamasının üzerine yapılacak olan seramik kaplama uygulaması mükemmel sonuç verecektir.

Seramik kaplama ürünleri isim olarak aynı çatı altında toplanıyor olsa da içerik olarak birbirinden farklı etkiler gösteriyorlar. Boyanın sertleştirilmesi çok önemli bir kriter olarak görülüyor olsa bile bu tek başına yeterli değildir. En nihayetinde sertleştirilen yüzey otomobilin boyasıdır ve boyanın zarar görmemesi gerekiyor. Kullanılacak olan ürünün sertlik ve kalınlık derecesi otomobile ve boyaya uygun olmalıdır. Alman üreticiler boya yüzeyinde 0,06 mm kalınlığındaki korumaların boyaya zarar vereceğini belirtmiştir. Bu nedenle sadece sertlik ya da sadece zor çizilme tek başına kriter değildir.

AutoClub Ultra Seramik Kaplama 205 santigrad derece yüzey ısı testi, 1300 saat tuzlu su testi ve 600 kilometreyi aşan rüzgar hızına dayanıklılık testini başarı ile tamamlamış mükemmel bir koruma ürünüdür.
AutoClub Ultra Seramik Kaplama uygulandığı yüzeye moleküler yapışma sağlayarak nüfuz eder. Wax değildir, yüksek sıcaklıklarda deforme olmaz.

Ultra Seramik Kaplama uygulamasında öncelikli olarak AutoClub’ın özel cilaları ile boya temizleme ve parlatma uygulamaları yapılır.

Boya temizleme ve parlatma uygulamaları aşağıdaki uygulamaları içerir.

Otomobil AutoClub'ın özel şampuanları ile yıkandıktan sonra kil uygulaması yapılır, kurulanır ve uygulama merkezine alınır.

Yıkama sürecinde araç yüzeyinde eğer varsa zift temizliği ve reçine temizliği işlemleri mutlaka yapılmalıdır.
Uygulama merkezinde öncelikle maskeleme işlemi yapılır. Aracın plastik aksamları maskeleme bantları ile kapatılır ve polisaj makinesi ile verilecek olası zararların önüne geçilir.

Otomobil yüzeyindeki boya kalınlığı ölçülerek araç yüzeyinde yapılacak işlem belirlenir. Boya kalınlığı çok incelmiş araçlar için daha hassas (hatta makine kullanmadan) uygulama yapmak gerekir.

Araç boyasının kalınlığına göre polisaj süngeri ve cila seçimi yapılır. Yine boya kalınlığına göre polisaj makinesinin kullanım devri de çok önemlidir.

Araç yüzeyinde parlaklığı sağlayacak yüzeyi elde edebilmek, 90 derecelik açıyı sağlayabilmek için yüzey temizliği büyük önem taşıyor. AutoClub’ın nano teknoloji ile üretilmiş özel cilaları ile araç yüzeyindeki çizikler doldurulmak sureti ile kapatılır.

Kılcal çiziklerin giderilmesi bu uygulamanın en önemli noktalarından birisidir.

Kılcal çiziklerin giderilmesi işlemi sonrasında araç yüzeyinde oluşacak hologramlar da AutoClub’ın özel hologram giderici cilaları ile giderilir.

Son aşamada ise AutoClub Ultra Seramik Kaplama ile araç yüzeyinde elde edilen parlaklık koruma altına alınır.

Türkiye'de sadece AutoClub Uygulama Merkezlerinde uygulanan AutoClub Ultra Seramik Kaplama ürünü muadil ürünlere göre yüksek polymer kalitesi ile daha yavaş kürleşen, esnek bir koruma ürünüdür.

Polymer yoğunluğu ve kalitesi ile yıkama şampuanları ile çözülmeyen çok özel bir ürünüdür.

Uygulama sonrasında 12 saatlik bir kürleşme süresi vardır. Kürleşme sonrasında otomobil yüzeyinde esnek ama yüksek koruma sağlayan özel bir yüzey oluşturuyoruz.

AutoClub Ultra Seramik Kaplama uygulaması sonrasında otomobile 3 yıl parlaklık garantisi AutoClub tarafından verilmektedir.

Seramik Kaplama Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Seramik kaplama uygulaması sonrasında otomobilin yıkanmasına özen gösterilmesi garantinin devamı ve parlaklığın daha uzun süreli olması nedeni ile çok önemlidir.

PH derecesi çok yüksek ya da çok düşük (yani yoğun alkali ya da yoğu asit içeren) şampuanlar ile yıkama yapılması sakıncalıdır. PH seviyesi 7 – 9 aralığındaki şampuanla ile fırça ve benzeri materyaller kullanmadan otomobili yıkama uygulaması yapılmalıdır.

Bahçe sulamalarında yoğun kireçli sular kullanılmaktadır. Bu sular araç yüzeyinde kireç lekeleri bırakabilir. Seramik kaplama aracı koruduğu içim boyaya zarar vermese de seramik kaplama yüzeyinde lekeler oluşabilir.
Sinek, böcek pislikleri kan lekesi de bıraktıkları için asitik ürünlerdir. Seramik kaplama bunlara karşı da aracınızı bir süreliğine korur. Özellikle yüksek sıcaklık altında bu kalıntıların araç yüzeyinde çok uzun süre kalması seramik kaplamaya zarar verecektir.

Kuş pislikleri yoğun asit içerir. Bu yoğun asit nedeni ile hem seramik kaplamaya hem de boyaya zarar vermesi muhtemeldir. Seramik kaplama boyaya zarar verme süresini uzatır. Bununla birlikte özellikle yüksek sıcaklıklarda kuş pisliklerinin araç yüzeyinde çok uzun süre kalmamasına özen göstermeliyiz.

Seramik kaplama yüzeyinde kılcal çizikler oluşabilir. Seramik kaplama uygulaması zaten bu nedenle yapılır, kılcal çizikler otomobil yüzeyinde değil seramik kaplama yüzeyinde oluşur, otomobil yüzeyi korunmuş olur. (Cep telefonu ekranının kaplanması ve oluşan çiziklerin bu kaplama yüzeyinde oluşması gibi düşünülebilir.)
Seramik kaplama yüzeyinde oluşacak kılcal çizikler AutoClub Uygulama Merkezlerinde yapılacak yenileme uygulamaları ile kısa sürede giderilebilir, otomobiliniz parlaklığı her zaman en üst düzeyde olur.

Seramik kaplama uygulaması yapılmış olan otomobillere ayda 1 kez ACT Plus Otomobil Yıkama uygulaması yaptırmak seramik kaplamanın çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Otomobilinize seramik kaplama yaptırabileceğiniz en yakın AutoClub Uygulama Merkezi;

https://www.autoclub.com.tr/uygulama-merkezleri/

Seramik Kaplama AutoClub Talep Formu

TOP