Çocuk Koltuğu Temizleme Nedir?

Çocuğu olan hemen hemen herkesin otomobilinde yer alan, yer alması yasal bir zorunluluk olan çocuk koltuklarının temizliği birçok kişi tarafından çok önemsenmiyor olsa da AutoClub'ın en çok önem verdiği uygulamalardan birisidir Çocuk Koltuğu Temizliği.

Çocuk Koltuğu Temizliği çok hassas bir konudur ve mutlaka profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

 

  • Otomobil
  • 500T
    per araç
  • Tüm Otomobillere Uygun
  • 4x4 - SUV
  • 625T
    per araç
  • Tüm Araçlara Uygun

Çocuk koltukları normal otomobil koltuklarından çok daha kısa sürede kirlenmektedir. Çocuk koltuklarının kirlenmesinden çok daha önemli olan ise yemek artıkları ve kusmuk başta olmak üzere koltuk üzerinde mikrop ve bakteri oluşturacak birçok olumsuzluğun yer almasıdır. 

Çocuk koltuğunun kumaş aralıkları yanında özellikle emniyet kemerinin bağlantı noktasında yer alan ve temizlenmesi zor olan bu artıklar zaman içinde mikrop yuvası haline gelecektir. Mikrop üretmesi yanında aynı zamanda kokuya da neden olacaktır. Çocuğumuzun seyahat ettiği, yemeğini yediği, uyuduğu koltuğunun temizliği işte bu nedenle çok büyük önem taşıyor.

Çocuk koltuğu temizliği çok hassas bir konu. Temizlik esnasında kullanılacak kimyasalların mutlaka ama mutlaka dünya standartlarını sağlayan, pH derecesi 9'un üzerinde olmayan ürünler olması gerekiyor. Kanserojen kimyasallar içeren temizleyiciler ile çocuk koltuklarını temizlemek faydadan çok zarar getirecektir. Bu nedenle temizlemenin yapılacağı kimyasalın içeriği mutlaka öğrenilmelidir. AutoClub Uygulama Merkezlerinde çocuk koltuğu temizleme uygulamasında AutoClubAraç İçi Temizleyici kullanılmaktadır.

Çocuk koltuğu temizliğinde AutoClub Araç İçi Temizleyici tornador yardımı ile en ince ayrıntısına kadar temizlenir. Tornadorun özelliği basınçlı havayı ucundaki spiral yardımı ile döndürerek uygulama noktasına uygulamasıdır. Tornador yardımı ile yapılan bu işlemin en önemli özelliği en ince gözeneklere kadar temizlik sağlamasıdır. Aynı şekilde koltuğun bağlantı noktaları ve emniyet kemeri klipsi de tornador yardımı ile temizlenmelidir. 

 

Uygulama sonrasında kurutma işlemi mutlaka yapılmalıdır. Kurutma işlemi sonrasında bir kez daha kontrolü yapıldıktan sonra koltuğun otomobile bağlantısı yapılmalıdır.

Çocuk koltuğu temizliği ile birlikte otomobilin detaylı iç temizliğinin de yapılması önerilmektedir. Böylece çocuk koltuğu dışında otomobilin içinde de olması muhtemel olumsuzluklar giderilir.

Sonrasında hem otomobil hem de çocuk koltuğu için ozonla dezenfeksiyon ve sterilizasyon uygulamasının yapılması çocuk koltuğu üzerindeki tüm virüs ve bakterilerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu işlemin çocuk koltuğu temizliği sonrasında detaylı iç temizlik yapılmasa bile yaptırılması gerekiyor. 

Bebeklerin, çocukların sağlığı için çocuk koltuklarının sık aralıklar ile temizlenmesi önerilmektedir.

Yeni doğan bebekler için doğumdan hemen önce otomobilin standartlar dahilinde temizlenmesi da vücutları henüz savunması olması nedeni ile AutoClub tarafından önerilmektedir.

ACT45 Boya Koruma Talep Formu

TOP