ACT45 BOYA KORUMA

AutoClub Uygulama Merkezlerinde uygulana en uygun fiyatlı boya koruma uygulamasıdır.
Kısa sürede sağladığı üstün parlaklık ile otomobil severler tarafından çok tercih edilmektedir.

Otomobil nasıl parlar? Otomobili parlatmak için ne yapmak gerekir?

Parlaklık fiziksel bir olaydır ve otomobil üzerine gelen ışığın 90 derecelik açı ile yansıması ile oluşur. Otomobili parlatmak için ne yapmak gerekir sorusu da sektörün üzerinde en çok konuştuğu konulardan birisidir. Hedeflenen parlaklığa ulaşmak için ne yapılması gerektiğini biliyorsak nasıl yapacağımızı konuşmamız daha kolay olacaktır.

Otomobili parlatmak için otomobil üzerinde ışığı 90 derecelik açı ile yansıtacak bir yüzey yaratmamız gerekiyor. Otomobil üzerinde 90 derecelik açı yaratmak için otomobil yüzeyinde 3 farklı uygulama yapılabilir.  

 • Otomobil
 • 4000T
  per araç
 • Tüm Otomobillere Uygun
 • 4x4 - SUV
 • 5000T
  per araç
 • Tüm Araçlara Uygun

Artık Online Olarak Hizmetlerimizi Satın Alabilirsiniz.

İncelemekte olduğunuz ürünü artık çok daha hızlı satın alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yapılacak bu uygulamaların farkı, kullanılacak ürünlerin kalitesi, uygulama garantisi uygulama fiyatını belirleyen etkenlerdir.

 • Otomobil yüzeyinde ışığın kırılmasına yol açan çıkıntıların özel temizleyiciler yardımı ile giderilmesi ve girintilerin nano cilalar ile doldurulması işlemi en uzun süren ama sonrasında uzun süreli ve üstün bir parlaklık elde edilmesi işlemidir.
 • Otomobil yüzeyinde ışığın kırılmasına yol açan girinti ve çıkıntıların aşındırıcı pastalar ile yok edilmesi işlemidir. Pasta cila diye adlandırılan uygulamadır. Araç yüzeyindeki boyayı aşındırdığı için tavsiye ettiğimiz bir uygulama değildir. (AutoClub Uygulama Merkezlerinde kullanılmaz)
 • Otomobil yüzeyindeki tüm olumsuzlukların bir cila yardımı ile üzerinin kapatılması uygulamasıdır. Bu uygulamada silikon içeriği yoğun olan cilalar kullanılır. Hızlı ve etkili sonuç vermesine rağmen kalıcılık uzun süreli olmaz.​

Yapılacak bu uygulamaların farkı, kullanılacak ürünlerin kalitesi, uygulama garantisi uygulama fiyatını belirleyen etkenlerdir.

Adı üzerinde "KORUMA" yapacaksak koruyacağımız bir yüzeye sahip olmamız gerekiyor. Bunun için de mutlaka yüzey temizliği uygulamasının yapılması gerekiyor. Bu uygulama yapılmadan yapılacak koruma uygulamalarının hiçbirisi gerçek anlamada bir koruma olmayacaktır.

ACT45 Boya Koruma uygulaması nasıl yapılır?

ACT45 Boya Koruma uygulaması silikon içerikli ürünler kullanılarak yapılır.

ACT45 Boya Koruma uygulamasında çizik giderme, reçine temizleme, kil ile endüstriyel toz temizleme, zift temizleme uygulamaları yapılmaz.

Otomobil AutoClub'ın özel şampuanları ile yıkandıktan sonra kurulanır ve uygulama merkezine alınır.

Uygulama merkezinde öncelikle maskeleme işlemi yapılır. Aracın plastik aksamları maskeleme bantları ile kapatılır ve polisaj makinesi ile verilecek olası zararların önüne geçilir.

AutoClub ACT45 Cila ve AutoClub hologram temizleyici araç yüzeyine sırası ile ve polisaj makinesi yardımı ile uygulanır.

Silme ve parlatma işlem sonrasında uygulama tamamlanmış olur.

ACT45 Boya Koruma uygulaması 45 günlük parlaklık garantisi ile sunulmaktadır.

ACT45 Boya Koruma uygulaması hangi araçlara yapılır?

ACT45 Boya Koruma uygulaması tüm araç gruplarına uygulanabilir.

Bununla birlikte çok yıpranmış, kılcal çizikleri çok fazla, matlaşmış araçlar için öncelikli olarak önerilmez.

Hızlı ve kısa süreli parlaklık isteyenlerin özellikle tercih edecekleri boya koruma uygulamasıdır.

ACT45 Boya Koruma Talep Formu

TOP