İkinci El Otomobil Fiyatı Nasıl Belirleniyor?

 

AutoClub TV bilgilendirmeye devam ediyor.

 

İkinci el otomobil almak ya da satsak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan birisi olan "ikinci el otomobilin fiyatı nasıl belirleniyor?" sorusunu Arabam.com Genel Müdürü Zafer Terzioğlu'na sorduk.

 

YouTube üzerinden yaptığı yayınlar ile Türkiye'nin otomobil kanalı olan ve sektörün birçok önemli profesyonelinin de kendi alanları ile ilgili konularda  bilgilerini paylaştığı AutoClub TV çok önemli bir konuyu daha masaya yatırdı.

 

"İkinci el otomobil fiyatı nasıl belirleniyor?" sorusunun yanıtını Türkiuye'de en iyi verecek kişilerden birisi olan Arabam.com Genel Müdürü Zafer Terzioğlu AutoClub TV'nin konuğu oldu ve AutoClub Genel Müdürü Turgut Yüksekdağ'ın sorularını yanıtladı.

 

İkinci el otomobilde ilk yaş fiyatı nasıl belirleniyor? 1 yaşından bir otomobil sıfır otomobile göre ne kadar değer kaybediyor?

 

1 yaşındaki bir otomobilin fiyatını kim belirliyor, pazar nasıl oluşuyor? Kiralama şirketlerinin bu pazardaki önemi ne?

 

1 Yaşından sonraki otomobillerin fiyatı hangi oranda değer kaybediyor? %7 oranı nedir, hangi durumlarda uygulanır? Otomobil her yıl için %7 değer kaybeder mi?

 

Otomobildeki her parça boya ne kadar değer kaybettirir?

 

Otomobildeki her parça değişen ne kadar değer kaybettirir?

 

Kaporta boyası ile tavan boyası aynı oranda mı değer kaybettir?

 

Otomobil hangi kondisyonlarda değer kazanır?

 

Otomobilin yıllık yapması beklenen kilometre ne kadardır? Hangi kilometrelerden sonra otomobil değer kazanır ya da kaybeder?

 

Tramer hasarı ne kadar değer kaybettirir?

 

Filodan otomobil almak ne kadar mantıklı? Filo araçları daha mı bakımlı oluyor?

 

Otomobil nasıl perte çıkar? Pert araç alınır mı? Ne kadarlık bir hasar otomobili perte çıkarır?

 

Soruları başta olmak üzere konu ile ilgili sorulması gereken soruların tamamı Arabam.com Genel Müdürü Zafer Terzioğlu tarafından yanıtlandı.

 

İkinci el pazarında yer alan herkese ılık tutacağına inandığımız bu film ile birlikte cevapsız olan birçok sorunun da yanıtını birinci ağızdan yanıtlamış oluyoruz.

 

AutoClub TV önümüzdeki günlerde de çok farklı konu ve konukları ile otomotiv sektörüne ışık tutmaya, sorulmamış soruların yanıtlarını aramaya devam edecek.

 

AutoClub TV'ye YoutYube üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hoş Geldiniz
Menü