Körfezde Fırtına Gibi Hafta Sonu

İzmit Körfez Pistinde fırtına gibi bir hafta sonu yaşanırken AutoClub her zaman olduğu gibi yine oradaydı.


Türkiye Pist Şampiyonasının 2. ayak yarışları 1 Temmuz'da İzmit Körfez Pistinde yapıldı, müthiş otomobiller, harika pilotlar kıyasıya yarıştı.


AutoClub'ın ana sponsorlarından birisi olduğu TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) tarafından düzenlenen Türkiye Pist Şampiyonasının ikinci ayak yarışları İzmit Körfez Pistinde yapıldı. 

 


Maxi ve Super gruplarında toplam 13 sporsunun start aldığı yarış yine nefes kesti. Yarışlar öncesi ve sonrasında Apex Masters pilotları Abbas Çimen, Örge Pamukçu, Volkan Arısoy, Mert Gırgırlar ve Furkan Karan drift gösterileri ile izleyicilere harika anlar yaşattılar.


Bunun yanında historic rally şovları ve padok alanında Power FM'in sunduğu özel müzik ve eğlence etkinliği de organizasyona büyük renk katarken AutoClub dışında Jant Max ve King Racing standları da büyük ilgi gördü.


12-13 Mayıs tarihlerinde yapılan ilk ayak yarışlarını Maxi Grup'ta Hakan Mete Kutay, Süper Grup'ta Ersin Yücesan ilk sırada tamamlamıştı.


AutoClub'ın Samsun bayii Osman Demirel'de Honda Type-R ile ilk ayak yarışlarını 3. sırada tamamlamıştı.

 


1 Temmuz'da yapılan 2 ayak yarışlarında ise Maxi grupta her iki yarışta da ilk 3 sıra değişmedi. galip Atar BMW Z4 GT3 ile ilk sırayı alırken Körfez'e lider olarak gelen Hakan Mete Kutay ikinci sırayı aldı. Üçüncülüğü ise Porsche 911 GT3 ile Metin Çalışkan elde etti.


Super grupta ise şampiyona lideri Ersin Yücesan iki yarışı da kazanmayı başardı. Honda Civic Type-R ile İlk yarışta ikinci sırayı elde eden AutoClub Samsun bayii Osman Demirel ikinci yarışa üçüncü sırayı aldı. İlk yarışta üçüncü sırayı Uğur Fatinoğlu, ikinci yarışta ikinci sırayı ise Tahir Bilge elde etti.


Türkiye Pist Şampiyonası 28-29 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 3. ayak yarışları ile devam edecek.

 

Türkiye Pist Şampiyonası 2018 2. ayak yarışları fotoğrafları;

 

https://www.autoclub.com.tr/turkiye-pist-sampiyonasi-2018-2/

 

Hoş Geldiniz
Menü