TSE Standartları AutoClub'da

AutoClub yine bir ilki gerçekleştiriliyor!

 

Otomotiv satış sonrası hizmetler alanında Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan TOBFED ile TSE arasında imzalanan işbirliği prokolü ile "oto yıkama - oto kuaför" hizmetleri artık standartlarına kavuşuyor.

 

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) arasında, Hizmet Yeri Belgelendirmesi (HYB) yapılmasına dair İş Birliği Protokolü imzalandı.

 

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ile  TOBFED Başkanı Serkan Bakırtaş katılımı ile gerçekleştirilen imza töreninde yaklaşık 12 iş kolunda 300.000 kişiyi kapsayan işbirliği ile sektör adında çok önemli bir adım atılmış oldu. 

 

TSE Başkanı Şahin yaptığı konuşmada TSE-HYB’nin önemine değindi: “Hizmet Yeri Belgelendirme; hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin, TSE tarafından belirlenen standartlara uyduğunu belgelemesi anlamı taşımakta, hizmet kalitesini müşterilerine karşı garanti etmek isteyen işletmelerce tercih edilmektedir.  TSE-HYB’si olan bir işletme; hizmet sunumu için gerekli ekipman, fiziki alan, yedek parça ve personel yetkinliğinin tam ve eksiksiz olduğunu, sunulan hizmet sonrasında oluşabilecek ürün ve hizmet şikayetlerini geriye dönük olarak izleyebildiğini ve müşterilerinin haklarını koruduğunu taahhüt altına almaktadır.”

 

TOBFED Başkanı Serkan Bakırtaş da konuşmasında federasyonun 300 binin üzerinde işletmeyi kapsadığını belirtti. Bakırtaş, üç yıllık bir çalışma sonucunda imzalanan protokolün sektörlerindeki hizmet kalitesini artıracağına işaret etti: TSE’ye çok önem veriyoruz. TSE olmazsa olmazımız. Tüketici için de olmazsa olmaz. Bu anlamda TOBFED olarak üyemiz olan derneklerin bünyesindeki işletmelerin, üyelerin bunları almasını sağlama, bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda bu standartların yayılması, bu standartların sağlanması adına TOBFED olarak Türkiye’de 81 ilde bu bütün iş kollarımıza, tüm derneklerimizle bunu yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bu anlamda üstümüze düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğiz.”

 

 

Sektör için çok büyük anlam taşıyan bu işbirliğinin ardından ilk harekete geçen şirkette AutoClub oldu. Tüm bayilerinin TSE standartlarında hizmet vermesi için ilk günden itibaren büyük çaba gösteren AutoClub şimdi de kalitesini belgelendiriyor. 

 

TOBFED genel Başkan Yardımcısı olarak da görev yapan ve TSE sürecinde aktif görev alan AutoClub Genel Müdür Turgut Yüksekdağ belgelendirme sürecinin en büyük hayallerinden birisi olduğunu belirterek sektörde iyi ile kötünün artık aynı sepet içinde değerlendirilmeyecğei için çok mutlu olduğunu belirtti.

 

Resmi prosedürlerin tamamlanması sonrasında AutoClub bayileri TSE bayrağı taşıyan ilk car care işletmeleri olarak hizmet vermeye başlayacak

Hoş Geldiniz
Menü