Şampiyonlar Şampiyonu Ayhancan Güven

15 Yıl sonra TOSFED tarafından yeniden organize edilen ve çok büyük ilgi gören Şampiyonlar Şampiyonası 18-19 Mart tarihlerinde İzmir Ülkü Park Pistinde yapıldı.

 

Türkiye'de otomobil sporlarının tüm kategorilerinin şampiyonlarınını bir aray getiren Şampiyonlar Şampiyonası'nın kazananı birçok tecrübeli rakibini geride bırakan genç pilot Ayhancan Güven oldu.

 

44 sporcunun start aldığı Şampiyonlar Şampiyonası'nın ilk gününde pilotlar Volkicar'lar ile piste çıktı. Kıyasıya mücadelenin sonunda; Yağız Avcı, Buğra Banaz, Ali Türkkan, Orhan Avcıoğlu, Ayhancan Güven, Can Tolon, Dağhan Ünlüdoğan, Emre Hasbay, Fatih Ayhan, Berkay Besler, Burak Başlık, Ümit Ülkü, Deniz Denner, Ümitvan Özdemir, Burak Çukurova ve Ahmet Burkay rakiplerini geride bırakarak ikinci gün yapılacak finalde yarışmaya hak kazandılar.

 

İkinci gün yarışları AutoClub'ın da bu yıl sponsorluğunu yaptığı Safari Motorspor'un Opel OPC'leri ile yapıldı ve kıyasıya mücadeleye sahne oldu. Yapılan eleme yaprışları sonunda Ayhancan Güven ve Can Tolon finale kalan iki pilot oldular.

 

3 Kalkış sonunda Can Tolon'a karşı 2-1'lik üstünlük sağlayan Ayhancan Güven 15 yıl sonra yeniden organize edilmeye başlanan Şampiyonlar Şampiyonası'nın kazananı oldu. 

 

Organizasyonda drift gösterileri yanında İskender Atakan, Serdar Bostancı, Cem Hakko, Volkan Işık, Serkan Yazıcı, Halim Ateş gibi otomobil sporlarının efsaneleri de pistte yer aldılar.

 

Tosfed Gala Gecesi ve Şampiyonlar Şampiyonası ile ilgili fotoğraflar çok yakında galeri sayfalarımızda yer alacak.

Hoş Geldiniz
Menü