Köşe Yazıları
 • Turgut Yüksekdağ
  07.07.2015

  2007 yılının Ağustos ayında başlayan küresel krizin etkileri yılbaşına doğru daha da artmıştı. Amerika’nın en önemli finans şirketleri birer birer batarken domino etkisi ile zararları tüm dünyada hissediliyordu.

  Bu da mı gol değil?” dediğim zamanlardan biridir. Şirkette artık 4. yılı geride bırakmış, bazı şeyleri oturtmaya başlamıştım. Tam çok şükür herşey yolunda demeye hazırlanırken yine sıkıntılı bir süreç başlamıştı.
   


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  13.06.2015

  Bizim sektörde her geçen gün kendini daha da hissettiren bir durgunluk söz konusu. Aslında birçok rakibimizden farklı hamleler bekliyordum ama olmadı. Gelmedi beklenen hamleler. Artık komik hale gelen kampanya duyuruları yanında sektördeki markaların hiçbir hamlesini göremedik.
  Şaşırdım mı? Evet. Bu kadar olmamalıydı. En azından biz bu kadar aktif ve agresifken bazı rakiplerin de karşı hamleler yapacağını tahmin ediyorduk.

   


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  11.02.2015

  Mutlu olduk mu? Çok!

  15 yıldır aynı tabelayı taşıyan, artık marka ile özdeşleşmiş bir yer nasıl oldu da daha 1,5 yıllık bir markanın tabelasını taşımaya karar verdi? Sektörün de rakiplerin de en çok sorması gereken soru belki de bu. Ya da en azından diğer tarafta ben olsaydım bu soruyu kocaman harflerle tahtaya yazar altına bir de şirketimin swot analizini çıkarırdım.

   


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  29.11.2014

  Çok karıştı değil mi kafalar?

  AutoClub her geçen gün çözümü daha da zor bir şirket haline geliyor. Oysa her şeyi açık açık yazıyoruz, söylüyoruz. Gizli saklı bir şey yok yani. Daha önce yazdığım yazıları okuyanlar için bugünkü gelişmeler hiç sürpriz değil. Hepsini yazmışım tek tek geçmişteki yazılarımda.

   


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  30.10.2014

  AutoClub’ı kurduğumuz günden beri hemen hemen her gün karşılaştığımız üç tane soru var;

  Arkanızda kim var?
  Bu parayı nereden buluyorsunuz?
  Siz ne iş yapıyorsunuz?
   
  Tek bir yazı içinde üç soruyu da yanıtlamak kolay değil o nedenle en sondan başlayayım istedim. Belki bir gün diğer soruların da yanıtlarını ararız birlikte.


  Devamını Oku...
Hoş Geldiniz
Menü