Köşe Yazıları
 • Turgut Yüksekdağ
  22.02.2016

  Mart ayı ile birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da car care, oto bakım, oto yıkama sektörüne olan ilgi artacaktır.

  Birçok kişi tarafından "kolay bir iş" olarak kabul edilen sektörün birçok bilinmeyeni var aslında.

  Hem girişimci olarak hem de kullanıcı olarak birçok konuda yanlış bilgiler var. Birçoğu şehir efsanesi olan konuları yanıtlamak her zaman olduğu gibi yine bize düşüyor galiba.

   


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  03.01.2016

  2011 yılında hayatını kaybeden Apple'ın efsanevi CEO'suSteve Jobs'un hayatı ile ilgili 2 kitap okudum son dönemde. Neredeyse onunla ilgili çıkan her türlü yayını okuyorum, filmi izliyorum.

  Okurken ve izlerken iki noktamızın kesiştiğini gördüm. Mutlu olmadım dersem yalan olur, çünkü bu davranışlarımın bazen yadırgandığımı düşünüyorum. Benden başka bu şekilde çalışanlar da varmış diye düşünüyor insan.

   


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  17.11.2015

  Kitapçılardaki en önemli bölümlerden birisidir iş ve kişisel gelişim kitapları. Çokta büyük bir yer kaplar bu bölümler. Çünkü yazan ve akıl veren çok fazladır. Nasıl başarılı olacağımızın sırlarını okuruz.

  Kitaplar yetmez, seminerlere katılırız. Hedef; başarılı olmak!

   


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  24.10.2015

  22 Eylül 2013 tarihinde bu köşede ilk kez "Turuncu Devrim" diyerek başladım görüşlerimi paylaşmaya. O günden bugüne birçok kez görüşlerimi paylaştım, birçoğuna burun kıvrıldı. Adım adım takip etseler de yine de burun kıvırdılar. Olsun, ben yine de yazdım.

   

  Tarihe not düşmek gerekiyordu.

   


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  25.08.2015

  Otomotiv sektöründe 30. yıla doğru gidiyorum çok şükür. Yaşlanınca insan çok daha fazla geriye gidiyor, düşünüyor. Ustaları ya da üzerimde emeği olan insanları daha çok hatırlar oldum bugünlerde. Bugün ulaştığım noktada her birinin bir değil birden fazla tuğlası var. Belki biliyorlar, belki bilmiyorlar.

   


  Devamını Oku...
Hoş Geldiniz
Menü