Köşe Yazıları
 • Turgut Yüksekdağ
  03.08.2017

  27 Temmuz'da yaşanan dolu felaketi sonrasında otomotiv sektörü tarihinin en yoğun günlerini yaşamaya başladı. Hemen hemen tüm servisler dolu ve özellikle dolu hasarı sonrasında oluşan göçüklerin onarılması konusunda müthiş bir talep oluşmuş durumda.


  Car care sektörü tarihinde ilk kez kendimizi sağlıklı bir şekilde anlatma fırsatı geçti elimize. Yıllardır kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz; biz otomotiv sektörünün önemli bir parçasıyız, otomobilinize değer katıyoruz diye anlatıyoruz. Otomobil yıkıyoruz ve bundan dolayı da çok mutluyuz ama yıkamacı olarak anılmaktan da bıktık. Çok özel uygulamalar ile otomobilinize değer katıyoruz diyoruz daima.


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  28.06.2017

  İş hayatının önemli isimlerinin başarısız oldukları projeleri ve neden başarısız oldukları ile ilgili değerlendirmelerini paylaştıkları Özlem Gürses'in kısa süre önce çıkan kitabı "Bazen Olmaz"ı okurken etkilendiğimi söylemem lazım. Ve her başarısızlıktan nasıl bir başarı hikayesi (eğer istenirse) çıkarılabileceğini de gördüm bir kez daha...

  Yazılarımı takip edenler bilecektir, AutoClub ve sektör ile ilgili her şeyi açık açık paylaşıyorum. Aman ne düşünürler diyerek yaşadığımız olumsuzlukları kapı ardında bırakmadan, gizlemeden açık açık anlatıyorum. Çok şükür gizleyecek hiç bir şeyimiz yok. Kitabı okurken hep bu köşede yazdığım yazılar geldi aklıma. Ve yaşadıklarım ve tabii başarısızlıklarım.


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  20.04.2017

  1987 yılında başladığım otomotiv sektöründe artık 30 yılı geride bırakıyorum. Usta-çırak ilişkisi içinde de en kurumsal kabul edilen yapılar içinde de görev aldım. 2002'den bu yana da aralıksız olarak car care sektörü içinde yer alıyorum. 

   

  Küçük bir hesap yaptım geçen gün. Bugüne kadar markalı olarak 200 bayiinin kurulumunu bizzat gerçekleştirmişim. Bir anlamda bu ülkedeki en iyi car care noktalarının %80'lik bölümünü bizzat ben ve tabii birlikte çalıştığım arkadaşlarım kurmuşuz. 


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  08.03.2017

  Şimdi soruya gelelim; böyle bir ortamda car care sektörüne (hadi öbürünü de söyleyelim; oto kuaför sektörüne, oto yıkama sektörüne) yatırım yapılır mı?

   

  Net olarak yanıt vereyim; eğer car care sektörüne bugün yatırım yapmayacaksanız bir daha hiç yapmayın!


  Devamını Oku...
 • Turgut Yüksekdağ
  30.12.2016

  2016 yılına biraz sıkıntılı ama çok umutlu başladığımı söylemeliyim.

  Şimdi yıl bitiyor, öyle çok uzun uzun muhasebe yapmaya gerek yok, kendi adıma çok başarılı bir yıl olmadığını söylemem gerek. Şaşırtıcı değil mi? Aslında bu kadar zor bir yılda ne kadar iyi işler yaptığımı anlatmam gerekiyordu. Yok öyle değil. Ben neler yapabildiğimi biliyorum, yapamadıklarımı da. Yapamadıysam da açık açık söyleyebilmeyi.


  Devamını Oku...
Hoş Geldiniz
Menü