5 Yıl 50 AutoClub

AutoClub Genel Müdürü Turgut Yüksekdağ 5. yılında 50 bayiye ulaşan AutoClub'ın yeni yıl hedeflerini köşe yazısında kaleme aldı.

 

"Aklıma ilk gelen şey "ıstakozların nasıl büyüdüğü" oldu. AutoClub'ın 5 yılda 50 bayii sayısına ulaşmış olmasını en iyi anlatan hikaye sanıyorum ıstakozların büyümesi olacaktır."

 

 

5 yılı geride bırakırken yeni bir yazı için klavyenin başına oturduğumda aklıma ilk gelen şey "ıstakozların nasıl büyüdüğü" oldu. AutoClub'ın 5 yılda 50 bayii sayısına ulaşmış olmasını en iyi anlatan hikaye sanıyorum ıstakozların büyümesi olacaktır. 


"Istakozlar büyümeye başladıklarında kabukları onlara dar gelir ve kendilerini baskı altında hissederler. Yaşadıkları bu baskı altında ezilmek yerine kabuklarından çıkmak için uygun ortam yaratıp büyürler, kabuklarından kurtulurlar ve yeni kabuk oluştururlar. 
Yani yaşanan her sıkıntı ve stresi yeni çözümler ile bir sonraki aşamaya geçerek olumluya çevirmek için fırsat olarak görmek bizim elimizde."


Severim bu hikayeyi, çok severim hem de. Yaşadığımız zor ve sıkıntılı süreçlerde aklıma hep bu hikaye gelir. Bir sıkıntı yaşıyorsam bunun stresini yaşamak yerine bir sonraki basamağa geçmek için avantaj olarak görmeye çalışırım. Bugünün dünyasında yaşanan her sıkıntıda antidepresan ilaçları alanları gördükten sonra bu hikayeyi bir kez daha okurum.


Kabul edelim ki zor bir 5 yıldı.


Car care sektöründe dünyanın hemen hemen tüm iyi markalarının yer aldığı Türkiye pazarında bir Türk markası olarak ortaya çıkmak, "ben de varım" demek gerçekten kolay değil. Dünya markalarının 50 yılı aşan bilgi birikimleri yanında Türkiye pazarında geçirdikleri 20 yılı aşkın süreyi de düşündüğümüzde AutoClub olarak ortaya çıkmış olmak gerçek bir delilik olarak görülebilir. Biz de öyle gördük zaten :)


Bu deliliği yaparken bir an bile tereddüt etmedik. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu hem siyasal hem de ekonomik şartlar bu süreçte bizi çok zorladı. Ama tüm süreçleri ıstakoz hikayesindeki gibi büyümek için bir avantaj olarak gördük ve her zaman çok daha fazla çalıştık.


Yazının geri kalanı; https://www.autoclub.com.tr/5-yil-50-bayi/

Hoş Geldiniz
Menü